Červen 2017

Mandlové (rychlo) Mléko

4. června 2017 v 14:01 | Saky |  Rostlinná Mléka
Proč neodstartovat blog úplně jednoduchým receptem. Patřím mezi hromadu lidí, kteří propadli domácí výrobě rostlinného mléka. Nejen, že je to levnější, protože kdo by chtěl utrácet 50 - 70 Kč za krabici mléka, když si ho může vyrobit doma kolem 10 Kč, ale navíc si ho můžete dle libosti dochutit a kolikrát je to ještě rychlejší než zajet do obchodu. Já mám pro vás recept na mandlové rychlo mléko, které je z podrcených mandlí.
Nedávno jsem byla s mamkou v obchodu a narazili jsme na drcené mandle v 70% slevě. Jeden ten 100 g pytlíček vyšel na 10,50 Kč, no není to nádhera? Viděla jsem v tom obrovskou výhodu, že jsem mandle nemusela namáčet přes noc, ale mohla jsem je ihned spotřebovat, tak jako tomu bývá například u kokosu.

Budeme potřebovat:
100 g drcených mandlí - cca 1 hrnek
3 - 4 hrnky vody

Není nutné:
Agáve či jiný sirup na dochucení

- Do mixéru nasypeme mandle a přidáme 3 - 4 hrnky vody, záleží na tom jak husté mléko máme rádi. Postupně mixujeme pár minut, já mixuju 2 - 5 minut. Když máme domixováno můžeme přidat například čajovou lžičku agáve či jiného sirupu. Opět záleží na tom, jestli mléko chceme sladší nebo ho ponecháme kvůli vaření čisté. Dochucovat můžeme ale například i luskem vanilky, kapičkou vanilkového extraktu, skořicí či kakaem. Ve fantazii se meze nekladou. Znovu lehce pomixujeme a už máme téměř hotovo. Teď už jen stačí vzít plátýnko nebo silonku, kterou mléko přecedíme. Někdo cedí dokonce dvakrát, já cedím jen jednou. Nedávno jsem objevila super trychtýř v PEPCU. Je to trychtýř, který má v sobě jemné sítko, trvá to s tím bohužel o něco déle, přesto ho ráda používám a mléko mám po tom krásné jako přes plátýnko. Teď už jen uskladníme v nějaké flašce s uzavíráním a uchováváme v ledniččce. Co jsem četla, tak většina doporučuje mléko vypít do 2 až 3 dnů, já ho ale pila i den 5. a nic mi po něm nebylo. :)

A máme hotovo. No není to krásně jednoduché? Doufám, že jsem vás alespoň trochu nalákala na výrobu svého mandlového mléka, je naprosto úžasný! :)


L'amour L'emporte

3. června 2017 v 16:29 | Saky a Daisy
Krásné sobotní odpoledne Vám všem, kteří jste se navštívili náš blog, ať už účelně či náhodou. Dnešní počasí mě donutilo sednout si na terasu s knížkou, kterou plánuju už dlouhou dobu číst. Přiliš mi to ale nešlo, neboť jsem si uvědomila, že už snad tři týdný chceme tenhle blog rozepsat a bez nějakého článku na úvod by to nevypadalo dobře. Hned na úvod: Luční kvítí? Protože... milujeme všechny květiny a ze všeho nejvíc právě ty luční. Neříkejte, že se občas neusmějete nad tím, jak všechno na jaře rozkvétá a dává naděje novým záčátkům společně se sedmikráskami a jinými kráskami. Mám velkou zahradu a ta ještě do nedávna byla plná pampelišek. Děda se rozčiloval, protože pro něj jsou pampelišky nepotřebný plevel. Já jeho názor nesdílím, pro mě to byla nádhera, kterou jsem okamžitě využila na výrobu domácího medu, sirupů ale i k pletení věnců do vlasů. A proč L'amour L'emporte? Z francouzského "Láska vítězí", se nám zalíbilo z toho důvodu, že to skutečně platí. Láska vždy vyhraje. Nemusí to být jen láska milenecká, ale opravdová, tak jak žena dokáže živelně milovat muže. Láska mateřská či láska k jínému živému tvorovi. Ještě vám nastíním o čem LUČNÍ KVÍTÍ bude. Najdete tu recepty, návody na tvoření, tipy na výlety, ale i naše myšlenky a a názory. Snad jsem Vás, alespoň maličko nalákala i na další návštěvu. V příštích článcích Vás bude rovněž čekat i seznámení s námi dvěma. To je na úvod nejspíš vše, užijte si krásný zbytek víkendu a budeme se těšit na Vaši další návštěvu.

Saky a Daisy ♥